Automobilių apsaugos sistemos, kad galvos neskaudėtų

Automobilių apsaugos sistemos, kad galvos neskaudėtų

Dažnas Lietuvos gyventojas turi po automobilį ir džiaugiasi juo, bet ne dažnas gali pasigirti, kad neturi galvos skausmo dėl savo automobilių apsaugos sistemos.

Taip yra todėl, kad ne kiekvienas transporto priemonės savininkas nusimano ir žino, kokia apsaugos sistema jo automobiliui yra reikalinga. Automobilių apsaugos sistemos ir yra gaminamos, bei automobiliuose montuojamos tam, kad visi jų savininkai, naktį galėtų miegoti ramiai, nesižvalgant pro langus, akimis ieškant savo automobilio ar jis stovi vietoje.

Signalizacijų yra įvairių, galima pasakyti, kad net labai daug, bet, kad jos skirstomos į tam tikras kategorijas, čia yra faktas. Lietuvos Respublikos įstatymas yra įteisinęs normą, kuria remiantis visi draudikai, prieš drausdami automobilį privalo pateikti tam tikrą įrodymą, kad jų automobilyje yra sumontuota tinkamo lygio saugos priemonė – signalizacija.

Pagal automobilių stovį, pagaminimo metus, draudikai, savininkui pasiūlo ir pačiam imtis minimalių saugumo priemonių, nes negali automobilį saugoti tik draudimo bendrovės brokeris, kuris stovės per naktį ir budės prie Jūsų automobilio. Tokiais atvejais, besidraudžiantiems yra siūloma susimontuoti į savo automobilį tam tikro lygio signalizaciją, kurią yra paskirsčiusi ir aiškiai įvardinusi draudimo bendrovė. Tokie reikalavimai yra taikomi visose bendrovėse, todėl pro jas neprasmuks ir neapsidraus nė vienas vairuotojas, kuris savo automobilyje neturės rekomenduojamo lygio signalizacijos.

Taigi, jei domitės ir bandote išspręsti klausimą, kokia signalizacija gali tikti Jūsų automobiliui per daug neišlaidaujant atsakysime, kad saugumui ribų nėra. Pavyzdžiui, jei esate susimontavę bent vieno lygio signalizaciją, tarkime 1, 2 arba trečią nereiškia, kad kaip papildomą signalizaciją rinksitės analogišką. Bet, kad galima susimontuoti ir pasinaudoti GSM signalizacija, jei automobilis ir palydovine signalizacija ir dar prigalvoti įvairiausių saugumo priemonių, kurias panaudojus Jūsų automobilis gali tapti kaip “Pentagonas”, nepraeinamas, nepraskrendamas ir neprašliaužiamas nei ant žemės, nei rausiant tunelius 🙂

Suprantama, kad GSM ar palydovinės signalizacijos nemontuosite žiguliukuose, kurie kaip antikvaras gali patraukti vagių dėmesį, bet rekomendacijos automobilio amžiui yra. Todėl senesnėms mašinoms nei 10 metų, papildomos signalizacijos nebesiūlomos, nes tokie automobiliai jau yra praradę savo vertę, todėl į jas gali žiūrėti ir dairytis tik chuliganai iš savanaudiškų paskatų.

Todėl prieš pat pirkdami automobilį jau turite apgalvoti savo veiksmus ir kokias papildomas saugumo priemones montuosite į savo automobilį. Kitaip Jūsų transporto priemonė gali patekti į akiratį ne labai teigiamai nusiteikusių veikėjų.

Daugiau straipsnių ČIA.

Straipsnis paskelbtas: 2014-09-09

 Apsaugos sistemų montavimas.