Danija – pažink iš naujo

Danija – pažink iš naujo

Pigiai keliauti į Daniją – uždegta žalia šviesa

Danija, tai vieta, kuriai buvo suteiktas laimingiausios šalies titulas. Didžiausi turistų srautai iš Lietuvos ją pradėjo lankyti praeito amžiaus gale, kai pasikeitusi Lietuvos politinė situacija, suteikė gyventojams galimybę laisvai keliauti.

Dabar šią valstybę praveria žmonės, kurie nori čia užsidirbti, nes danai už darbą moka pakankamai nemažai. Todėl pigūs skrydžiai Europoje ne tik padeda susipažinti su šia nuostabia šalimi. Keliauja čia ir Lietuvos jaunimas, nes aukštasis mokslas yra labai kokybiškas, sudarytos palankios sąlygos jo siekti. Nenuostabu, kad pigių skrydžių pasiūlymų į šią draugišką Europos šalį yra nemažai, nes aviabilietai internetu už pakankamai patrauklią kainą leidžia elgtis ir kelionę planuoti laisviau.

Metas iš naujo ją vėl aplankyti pasižiūrėti kaip pasikeitė lego kaladėlėmis garsus pasaulio kraštas. Nereikia daug argumentų, kad pigaus skrydžio bilietas būtų kišenėje, o supakuotas lagaminas rankoje.

1. Daugiau kaip 80 proc. šalies gyventojų kalba laisvai angliškai. Susikalbėti nesunku, akivaizdu, kad joks keliautojas čia pasiklysti negali, nes visada netoliese bus žmogus, kuris padės susiorientuoti.
2. Kristiania. Atrodo, kad tai tik nedidelis Kopenhagos lopinėlis, bet jis priviliojo ne vieną pasaulio turistą. 1971 metais hipiai užėmė buvusias kareivines, labai greitai buvo įkurta – Laisvoji Kristianijos Respublika. Ten prieglobstį rado menininkai, laisvo gyvenimo pasekėjai ar amžini keliautojai, kurie visada trokšta išsivaduoti iš sistemos gniaužtų. Šis „socialinis eksperimentas“ dar gyvuoja, valdžia ne sykį bandė ją uždaryti. Patys danai mano, kad Kristianijai ateis paskutinė diena. Kol ji neatėjo, be galo liberalų žemės lopinėlyje verta aplankyti. Vakarą galima leisti kavinėse prie tauriojo gėrimo stiklo ar mėgautis improvizuotais menininkų pasirodymais.
3. Per paskutinį dešimtmetį smarkiai pasikeitė danų maisto kultūra. Jie ne tik išmoko nepriekaištingai derinti vynus prie maisto, bet ir faktiškai pakeitė savo valgymo įpročius. Smulkūs ūkininkai tiekia šviežią produkciją nedideliems restoranas. Jei esate maisto gurmanas, savo išvyka nusivilti neturėtumėt.
4. Dar vienas labai svarbus danų kultūros akcentas, tai dizainas. Mažiau visada buvo daugiau. Minimalizmas sutinkamas ne tik gatvėje, bet kavinėse, viešbučiuose ir privačiuose namuose. Viskas privalo būti funkcionalu bei kompaktiška. Šioje vietoje tikrai turime ko pasimokyti, o jei nekeliauji, tai šios pamokos tikrai neišmoksi.

Bet dar vienas dalykas, kuris gali Jums pakišti koją, jei šito nepadarysite prieš kelionę. Tam, kad saugiau galėtumėte įgyvendinti visus aukščiau įvardintus punktus, būtina apsidrausti, jei vertinate ne tik savo bagažą, bet ir sveikatą. Tam, kad apsidraustumėte reikia prisiminti, kad draudimas internetu pigiau, nes draudžiantis pas brokerį biure, teks apmokėti dar ir papildomas administracines išlaidas.

Užtenka tik keturių punktų, kad kiekvienas mėgstantis keliauti asmuo panorėtų iš naujo aplankyti šią netolimą, bet labai smarkiai pažengusią šalį. Keliauti į Daniją tikrai verta, nes gali ir pailsėti, ir beprotiškai papramogauti. Žinoma, nereikia pamiršti vieno svarbaus dalyko, tai pragyvenimo lygio. Kainos nemenkos, bet paslaugos ar produktai tikrai kokybiški. Tereikia pasirūpinti pigiu skrydžiu ir pasinerti į pramogų ir pažinimo sūkurį nepamirštant ir apie sveikatos riziką kelionėje 😉

One thought on “Danija – pažink iš naujo

  1. Pingback: Lėktuvų bilietai, aviabilietai, pigūs, internetu

Comments are closed.