Be langų kaip bomželiai

Plastikinių langų bumas Lietuvoje atslūgsta

Kas būtų pagalvojęs, kad prieš 20 metų pradėtas plastikinių langų verslas Lietuvoje, daugeliui atneš sėkmę, bet bėgant laikui, vers pasispausti diržus tam, kad išliktų konkurencingi ir plastikiniai langai būtų geromis bei mažomis kainomis.

Ne išimti ir mūsų šalies sostinė Vilnius. Sostinėje labai daug įmonių, kurios prekiauja šiuo produktu, bet ne visi gali pasigirti, kad ramiai ir be rūpesčių išgyveno dirbtiną Lietuvos krizę. Tad plastikiniai langai Vilniuje – iššūkis kiekvienam jų gamintojau, norint išgyventi ir išlikti.

Žmonės, gaudami skrajutes, ar matydami milžiniškas reklamas, važiuodami autostrada, jog parduodami plastikiniai langai nesusimasto, kad visa ta informacija, kad pasiektų vartotojus, tam reikalingos milžiniškos investicijos ir nereikia galvoti, kad plastikiniais ar mediniais langai prekiaujantys gamintojai uždirba milijonus. Ne, jie didžiąją dalį investicijų skiria tam, jog mediniai langai Vilniuje ir visa informacija apie juos pasiektų Jus, tai yra vartotojus. Kad žinotumėte, kad siūlomi ir plastikiniai langai išsimokėtinai, ir prie jų yra siūlomos palangės bei kitos langų sudedamosios dalys. Žodžiu, bet kokią informaciją apie turimą langų bei jų papildinių vartotojai gauti privalo. Juk kitaip nežinos nei pas ką pirkti, nei pas ką užsisakyti.

Įsivaizduokite, koks kiltų chaosas, jei staiga, vieną dieną, išnyktų visi langų gamintojai bei pardavėjai ir ilgą laiką jų nebūtų. Manau, kad po gerų kelių metų, daugiabučių namai įgautų įvaizdį lyg jie yra apleisti, nes langai, kurie tyčia ar netyčia išdužo, būtų įstiklinti bet kaip, panaudojant ir pasikliaujant tik savo išmone, žiniomis ir darbiniais gebėjimais. Todėl ne visi langai būtų įstiklinti, ne visi langai būtų suremontuoti ar jų būsena būtų atkurta tokia kokia buvo, tad visa aplinka kardinaliai pasikeistų. Pradedant nuo daugiabučių namų estetinio vaizdo ir baigiant su patogumu buityje. Vasarą be langų  dar galima pragyventi. O kaip žiemą? Jei šaltukas paspaus iki kokių 10 laipsnių šalčio, tai ir gyventi tokiose patalpose, kur nėra langų nebelieka prasmės, nebent kūrenti laužus butuose? Jau įsivaizduoju kaip atrodytų daugiabučiai su dalinai įstiklintais ar išvis be medinių ar plastikinių langų. Būtų vaizdelis ne koks, ir iškart su visokiausiomis asociacijomis. Gyvena be langų, tai būtų prilyginta bomželių gyvensenai, juk baisu.

Taigi, jei Jums reikia plastikinių ar medinių langų, norite juos pasikeisti ar statote naują namą, tereikia pasikalbėti tik su kaimynais, pažįstamais ar artimaisiais, kurie, gal būt, kažkada yra montavę langus savo nuosavybėje ir nesvarbu, biuras tai, butas ar individualus namas. Per pažįstamus turėtų pavykti greičiau, o ir informacija būtų patikimesnė.

Tad, užsisakinėkite kokybiškus langus savo patalpoms, tik nepamirškite profesionalių konsultacijų. Nebūkite kaip bomželiai, pasiklauskite ir Jums bus atsakyta 🙂